Мобільний додаток

Сербія розбирається з найманцями, які воюють за кордоном

12.11.2017 р., 18:03

Прокуратура Сербії з кінця 2014 року порушила 45 справ стосовно найманців, які беруть участь у військових конфліктах за кордоном, зокрема, на Донбасі.

Про це заявила представниця прокуратури Белграда Татьяна Секулич, повідомляє "Європейська правда".

"Провадження були розпочаті з метою переслідування осіб, які підпадають під дію статті 386а Кримінального кодексу Сербії", - йдеться у повідомленні.

За словами Секулич, торік прокуратура висунула звинувачення у вчиненні злочину 24 особам. Вищий суд Белграда повідомив, що минулого року ухвалив рішення щодо 28 осіб, які брали участь у військових конфліктах за кордоном.

Сербія у жовтні 2014 року внесла зміни до Кримінального кодексу, які передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років для осіб, що беруть участь у військових конфліктах за кордоном або вербують людей для участі у таких конфліктах. У такий спосіб Сербія вирішила боротися з тими, хто їздив воювати на боці проросійських сепаратистів на Донбасі, а також на боці "Ісламської держави" у Сирії.

Нагадаємо, Служба безпеки України 11 жовтня заявила, що лише на території, підконтрольній угрупованню "ЛНР", від початку конфлікту на Донбасі воювало понад 300 громадян Сербії.

Сербія розбирається з найманцями, які воюють за кордоном

Новини по темі