Мобільний додаток

Джерело радіоактивної хмари над Європою знаходиться у Росії

11.11.2017 р., 12:02

Радіоактивна хмара, зафіксована наприкінці вересня над Європою, найбільш імовірно виникла внаслідок витоку з російського об'єкта на території між Волгою та Уралом.

Про це повідомляє АР із посиланням на доповідь учених французького Інституту ядерної та радіаційної безпеки (IRSN).

"Очевидна аварія на російському об'єкті стала причиною нещодавнього спалаху радіоактивності у повітрі над переважною частиною Європи", - йдеться у повідомленні.  У доповіді IRSN, опублікованій у четвер на основі спостережень у багатьох європейських країнах, повідомляється, що у результаті аварії наприкінці вересня у одному з центрів переробки ядерного палива або виробництва радіоактивних матеріалів міг статися витік ізотопу рутеній-106. Аварія на АЕС виключена, оскільки у такому разі відбулося б вивільнення й інших елементів. Імовірна "зона вивільнення" знаходилася між Волгою та Уральськими горами. Як зазначають вчені, витік рутенію-106 не являє собою жодних ризиків для здоров'я або навколишнього середовища.

Минулого тижня Федеральне відомство з радіаційного захисту Німеччини заявило, що підвищені рівні рутенію були зареєстровані у Німеччині, Італії, Австрії, Швейцарії та Франції з 29 вересня, але не становили загрози для здоров'я населення. Після такої заяви у "Росатомі" підкреслили, що рівень радіації навколо всіх атомних об'єктів РФ "у межах норми" і, за даними Росгідромету, над російською територією взагалі не спостерігалося підвищеної концентрації рутенію-106.

Новини по темі