Мобільний додаток

Справу Насірова скерували до суду

11.11.2017 р., 11:07

Відстороненому голові Державної фіскальної служби загрожує до шести років в'язниці.

Про це повідомили у прес-службі НАБУ.

"10 листопада 2017 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували до суду складений детективами Національного антикорупційного бюро України обвинувальний акт cтосовно голови Державної фіскальної служби та керівника департаменту погашення боргу ДФС. Досудове  розслідування у цьому провадженні завершено 28 липня 2017 року. Підозрювані та їхні захисники ознайомлювалися з матеріалами розслідування понад три місяці", - йдеться у  повідомленні.

За даними слідства, голова ДФС причетний до так званої "газової схеми Онищенка". На думку детективів, впродовж 2015 року обвинувачений ухвалив низку безпідставних та незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для задіяних у схемі  компаній на загальну суму 2,019 млрд грн.

Зокрема, йдеться про рішення з розстрочення сплати  рентних платежів, які ухвалено "заднім" числом, за відсутності обгрунтованих підстав й після настання встановлених дат сплати ренти згаданими компаніями. Розстрочення надавалися без погодження з боку Міністерства фінансів України, хоча їхній термін виходив за межі одного бюджетного року.  Крім того, як встановило слідство, голова ДФС повідомив ПАТ "Укргазвидобування" та Державній службі геології та надр України недостовірну інформацію про відсутність у згаданих компаній податкового боргу. Цим він приховав факт невиконання операторами умов договорів про спільну діяльність в частині сплати до бюджету ренти за користування надрами, що могло б стати підставою для розірвання договорів між ПАТ "Укргазвидобування" та компаніями, задіяними у "газовій схемі".

Нагадаємо, що досудове розслідування за вказаними фактами детективи НАБУ розпочали у березні 2017 року.

Новини по темі