Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

На охорону здоров'я найбільше витрачають США

10.11.2017 р., 20:50

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) опублікувала щорічний звіт із порівняльним аналізом ефективності системи охорони здоров'я та показників здоров'я населення країн-членів організації.

Про це повідомляє DW.

"У звіті Health at Glance 2017 констатується, що в середньому держави-члени ОЕСР витрачають на сферу охорони здоров'я дев'ять відсотків валового внутрішнього продукту (ВВП). Беззаперечним лідером за цим показником є Сполучені Штати Америки - 17,2 відсотка ВВП. Далі слідують Швейцарія (12,4 %) та Німеччина (11,3 %). Найнижчими витрати на охорону здоров'я у співвідношенні до ВВП країни має Туреччина - 4,3 відсотка", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що середня тривалість життя у державах ОЕСР становить 80,6 років. При цьому у звіті вказується, що протягом останніх 50 років цей показник збільшився на 10 років. З 35-ти членів ОЕСР у 25-ти середня тривалість життя становить понад 80 років, лідерами за цим показником є Японія (87,1 року для жінок і 80,8 - для чоловіків) та Іспанія (85,8 року для жінок і 80,1 - для чоловіків).

У Німеччині середня тривалість життя жінок становить 83,1 року, а чоловіків - 78,3 року. У середньому тривалість життя жінок в країнах ОЕСР є на п'ять років довшою, ніж у чоловіків, а люди з вищою освітою живуть у середньому на шість років довше, ніж люди з низьким рівнем освіти. Найпоширенішою причиною смерті у країнах ОЕСР є серцево-судинні захворювання - вони спричиняють понад третину від усіх смертей. Близько чверті смертей спричиняються раком.

У звіті також зазначається, що з кінця 1990-х років у багатьох країнах ОЕСР швидкими темпами збільшується кількість людей, які страждають від ожиріння. У середньому 54 відсотки дорослого населення цих країн мають зайву вагу, а 19 відсотків - страждають від ожиріння.

Додамо, що ОЕСР об'єднує 35 держав світу, більшість з яких є країнами з високим рівнем доходів громадян. Членами ОЕСР є, зокрема, більшість держав Європейського Союзу, США, Австралія, Швейцарія, Норвегія, Південна Корея, Японія.

Новини по темі