Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Підвищити штрафи за порушення ПДР збираються у Кабміні (аудіо)

10.11.2017 р., 19:15

Обмежити швидкість руху автомобілів у населених пунктах із нинішніх шістдесяти до п’ятдесяти кілометрів за годину пропонує Уряд. Проект відповідних змін до законодавств кабінет міністрів ухвалив сьогодні на своєму засіданні. Також пропонується підвищити у двадцять разів штрафи за порушення правил дорожнього руху.

Докладніше – Віолетта Карлащук:

"Щодоби в Україні в ДТП гине 8 людей і майже сто травмується. - повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.  За його словами, зменшити ці цифри щонайменше на 20 відсотків можна, якщо обмежити до 50 кілометрів на годину максимальну швидкість руху в населених пунктах. А за перевищення пропонується встановити штраф на рівні трьох тисяч 400 гривень замість нинішніх 510-ти. Зростуть штрафи за керування без водійських прав до 10-тисяч 200 гривень. Планується і посилити відповідальність за керування в нетверезому стані, що призвело до ДТП. Зокрема, якщо п’яний водій заподіяв травми середньої тяжкості, йому світить до трьох років арешту і від 3-х до 5-ти років позбавлення водійських прав.

Кримінальну відповідальність необхідно впроваджувати уже за сам факт керування автівкою у нетверезому стані, - вважає керівниця Громадської організації «Traffic Challenge» Ольга Дробишева. Також, за її словами, активісти різних організацій давно домагаються обмеження максимальної швидкості руху в населених пунктах. Хіба що за винятком великих міст, де окремі навантажені автомагістралі необхідно обладнати бар’єрами і заборонити там наземні  пішохідні переходи. Водночас, варто збільшувати штрафи за непристебнутий пасок безпеки.

Новими змінами також планується запровадження системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень - говорить начальник патрульної поліції Києва Юрій Зозуля. Пакет документів про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху планується вдосконалити упродовж кількох днів і подати на розгляд парламенту".

Віолетта Карлащук, Українське радіо.  

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Підвищити штрафи за порушення ПДР збираються у Кабміні (аудіо)

Новини по темі