Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

В Україні до 2030 року планують створити 800 сміттєпереробних заводів

10.11.2017 р., 14:26

В Україні до 2030 року запровадять роздільний збір сміття для населення, збільшать відповідальність підприємств за відходи та побудують 800 нових потужностей із переробки вторинної сировини, утилізації та компостування біовідходів.

Це передбачає Національна стратегія управління відходами, розповів міністр екології і природних ресурсів Остап Семерак під час "Години запитань до Уряду" 10 листопада, передає 112.ua.

"У нашій державі зростають обсяги утворення відходів, поширюються площі несанкціонованих звалищ. Найбільше навантаження на довкілля здійснює хімічна, металургійна, вугледобувна промисловості, сільське господарство, інфраструктура. Щороку утворюється приблизно 10 тонн відходів на одного українця. В Україні накопичилось приблизно 36 мільярдів тонн відходів. Це понад 50 тисяч тонн на один квадратний кілометр території нашої країни. Утилізується лише 30% промислових відходів і лише 4% - побутових", - сказав міністр екології і природних ресурсів Остап Семерак.

Міністр стверджує, що до 2030 року цілком реалістично досягти запровадження роздільного збору відходів, придатних до переробки, щонайменше у 5 тис. населених пунктах, створення 250 центрів із збирання відходів споживання; створити 800 нових потужностей із переробки вторинної сировини, утилізації та компостування біовідходів. "Таким чином до 20% збільшаться обсяги відходів, направлених на перероблення", - прогнозує Семерак.

Стратегія передбачає зменшення кількості місць видалення твердих побутових відходів - передбачається зменшення загального обсягу із захоронення побутових відходів із 95% до 30%.

За словами міністра, органи місцевого саморядування матимуть організувати пункти збору для використаних товарів.

Нагадаємо: нещодавно Кабінет Міністрів затвердив Національну стратегію управління відходами до 2030 року.

В Україні до 2030 року планують створити 800 сміттєпереробних заводів

Новини по темі