Мобільний додаток

Парламент взявся за спрощення процедури приватизації держмайна (аудіо)

9.11.2017 р., 19:30

Відповідний законопроект у першому читанні підтримали сьогодні 258 народних депутатів. Документ не тільки має сприяти продажу збиткових об’єктів державної власності, а й є обов’язковою умовою продовження співпраці з Міжнародним валютним Фондом.

Докладніше – Ольга Бутко:
                                       
"За даними міністерства економічного розвитку, починаючи з 2015-го року три з половиною тисячі державних підприємств зазнали збитків на суму 56-ть мільярдів гривень. Це – величезні втрати, а тому держава зацікавлена в тому, щоб віддати їх у приватні руки. При цьому важливо, аби процедура приватизації була максимально прозорою і зрозумілою для потенційних інвесторів, вважає голова податкового комітету парламенту – представниця фракції БПП Ніна Южаніна.

"За" приватизацію збиткових державних підприємств і в "Самопомочі". Однак, у фракції вважають, що не можуть бути продані стратегічно важливі для держави підприємства – такі як "Укрзалізниця", Харківський авіаційний завод чи завод імені Малишева. А ще є неприйнятним виписаний в законопроекті порядок приватизації комунального майна, каже представник фракції Роман Семенуха.

На такі заперечення народних депутатів відреагував Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

А ось "Опозиційний блок" вирішив не підтримувати законопроект про приватизацію держмайна. Чому, пояснює співголова фракції Юрій Бойко.

До слова, в проекті Державного бюджету на наступний рік уряд запланував отримати від приватизації 22-а з половиною мільярди гривень. Хоч протягом попередніх трьох років наміри отримати 17-ть мільярдів від приватизації жодного разу не були реалізовані, пише "Економічна правда".

Не виправдаються очікування уряду і в цьому році – надходження від приватизації на кінець року становитимуть не 17-ть, а від сили чотири мільярди гривень, - стверджує журналістка "Економічної правди" Галина Калачова. Хоча б через те, зазначає дописувачка видання, що парламент може затягнути процес ухвалення в другому читанні і в цілому нових умов проведення приватизації, передбачених проголосованим законопроектом".

Ольга Бутко – Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Парламент взявся за спрощення процедури приватизації держмайна (аудіо)

Новини по темі