Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Лося європейського рекомендовано для внесення до Червоної книги (аудіо)

9.11.2017 р., 19:15

Національна комісія з питань Червоної книги рекомендує Міністерству екології  та природних ресурсів ухвалити рішення про внесення популяції лося європейського до переліку рідкісних видів тварин. У природоохоронному відомстві обіцяють зробити це упродовж тижня.

Докладніше – Тетяна Сергійчук:

"14:20. до початку засідання Національної комісії з питань Червоної книги ще майже година, а під стінами Національної академії наук зоозахисники проводять акцію за збереження популяції лосів в Україні та внесення виду до Червоної книги.

Головуючий національної комісії академік В’ячеслав Кошечка каже, такі акції - тиск на членів комісії. З-поміж 5-ти питань, винесених на засідання, це найбільш обговорюване. Щодо нього доповідає біолог, куратор підгрупи ссавців інституту зоології НАНУ Сергій Межжерін.

Підтримує внесення лосів до Червоної книги і Міністерство екології, яке видало заборону на полювання на цього звіра, але на цей мисливський сезон погодило з міністерством агрополітики відстріл ста шістдесяти особин.

Натомість академік Ігор Акімов, директор інституту зоології Академії наук наразі проти внесення виду до Червоної книги.

Дискусія між науковцями тривала майже дві години. Врешті, шляхом таємного голосування 24 члени комісії з 31-го проголосували за внесення лося європейського до Червоної книги України. Проте, за словами науковців, дії, що призвели до падіння популяції, не зупинені. І до відновлення чисельності цих тварин ще далеко".

Тетяна Сергійчук. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Лося європейського рекомендовано для внесення до Червоної книги (аудіо)

Новини по темі