Мобільний додаток

НАТО збільшить чисельність військ в Афганістані

9.11.2017 р., 16:11

НАТО оголосило, що збільшить чисельність військ в Афганістані з нинішніх 13 тисяч до 16 тисяч осіб, щоб допомогти уряду Кабула в його боротьбі проти талібів й інших угруповань бойовиків.

Генеральний секретар Єнс Столтенберґ повідомив про це 9 листопада у кінці дводенного засідання міністрів оборони альянсу в Брюсселі, інформує Радіо Свобода.

Столтенберґ підтвердив, що додаткові війська не будуть задіяні в бойових діях, але будуть частиною місії НАТО, метою якої є підготовка, консультування і допомога афганським урядовим військам.

Президент США Дональд Трамп у серпні оголосив нову афганську стратегію. У вересні міністр оборони Джим Маттіс сказав, що в Афганістані буде розгорнуто понад три тисячі американських військовослужбовців.

Сполучені Штати почали вторгнення, щоб знищити талібів і бойовиків "Аль-Каїди", чиї лідери ховалися в Афганістані, після нападів 11 вересня 2001 року на Сполучені Штати.

США, НАТО й інші партнери впродовж деякого часу дислокували понад 100 тисяч військовослужбовців в Афганістані, але рух "Талібан" відродився після того, як НАТО завершило бойові дії в 2014 році. Екстремістське угруповання "Ісламська держава" також активізувало свою діяльність після виведення військ.

НАТО збільшить чисельність військ в Афганістані

Новини по темі