Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Президент Польщі прокоментував відносини з Україною

9.11.2017 р., 14:40

Історична політика є важливою для міждержавних відносин, оскільки вона впливає на позицію країн і на відносини між країнами.

Про це заявив в ефірі радіо "Plus" Президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи питання польсько-українських відносин в історичній площині.

"Історична політика теж важлива, і складно з цим не погодитися, оскільки історія та історична пам’ять впливають на те, яким є фундамент, як формуються різного роду інституції, це впливає на відносини між людьми", - заявив Дуда.

Він наголосив, що ці відносини "не можуть спиратися на брехню, наклепи, замовчування, заперечення історії, особливо трагічної історії". Дуда додав: якщо відносини складаються нормально, то "потрібно говорити про історію, особливо її трагічні моменти, слід визнати провину і дозволити вшанувати жертв". Анджей Дуда зазначив, що не можна погоджуватися на ситуацію, в якій "високопоставлені представники різного роду інституцій в Україні поводяться таким чином, що це не відповідає реалізації двосторонніх відносин за принципом добросусідських відносин".

Раніше повідомлялося, що 8 листопада Президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України та Польщі задля уникнення подальшої ескалації напруги у двосторонніх відносинах на тлі резонансних заяв представників польської влади на адресу України.

Раніше в МЗС України у відповідь на заяви міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського наголосили, що в Україні немає антипольських настроїв, більшість українців абсолютно позитивно ставляться до Польщі, попри розбіжності в оцінках складного історичного минулого. Українські дипломати також заявили, що запропонували польській стороні підписати своєрідну "дорожню карту" історичного примирення, проте відповіді ще не отримали.

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський 2 листопада заявив, що його країна починає здійснювати процедури для недопуску до Польщі людей з України, які "мають вкрай антипольські погляди". За його словами, найближчим часом мають оприлюднити імена осіб, яких буде стосуватися заборона.

Президент Польщі прокоментував відносини з Україною

Новини по темі