Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

У польському Сеймі обговорять питання дипломатичних відносин з Україною

9.11.2017 р., 14:23

Парламентарії вимагають в уряду висловити чітку позицію щодо двосторонніх відносин з Україною.

Про це повідомляє "Дзеркало тижня".

Сьогодні, 9 листопада, у Сеймі Польщі уряд представить інформацію про актуальні відносини країни з найближчими сусідами, зокрема Україною.

Питання внесли до порядку денного після звернення депутата опозиційної партії Громадянська платформа Славоміра Нітраса, якого стурбували висловлювання міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського.

За словами депутата, "мова", яку використовує очільник дипломатичного відомства Польщі, "погіршує" польсько-українські відносини та може "покласти край" пошуку в Україні місць польської пам'яті.

"Ця мова не допомагає ні нам, ні Україні, вона погіршує наші відносини. Польщі, Україні, Центрально-Східній Європі потрібна співпраця, стабільність, передбачуваність, взаєморозуміння для того, аби спільно вирішувати проблеми, зокрема історичні, важкі", - цитує польського парламентарія "Польське радіо".

Політик переконаний, що дебати у Сеймі про відносини з Україною потрібні для того, аби "не лунали тільки радикальні голоси" з польського та українського боку, а прем'єр-міністр Беата Шидло має чітко заявити, якою є польська закордонна політика щодо України.

Водночас окрім питання про відносини з Україною, депутати польського Сейму заслухають інформацію про відносини з Німеччиною, Литвою та Білоруссю у контексті останніх висловлювань представників польського уряду.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України та Польщі на фоні останніх заяв міністра закордонних справ Вітольда Ващиковського.

Раніше міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив про те, що Польща може заборонити в'їзд українцям, які дотримуються антипольських поглядів в історичних питаннях. Він наголосив на тому, що якщо Україна не змінить своєї поведінки у важливих для Польщі питаннях, то це призведе до конкретних наслідків.

Ващиковський підкреслив, що за таких обставин він замислиться, чи "рекомендувати президенту Анджею Дуді відмінити поїздку до України на даний момент".

У польському Сеймі обговорять питання дипломатичних відносин з Україною

Новини по темі