Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Українця Павла Гриба залишили під вартою

7.11.2017 р., 14:05

Краснодарський крайовий суд РФ відмовив в апеляційній скарзі щодо запобіжного заходу для незаконно утримуваного в Росії 19-річного українця Павла Гриба, якого підозрюють у підготовці  теракту.

Про це повідомила в Facebook журналістка Ірина Ромалійська.

"Павла Гриба сьогодні до суду не привезли. Мама за 2,5 місяці вперше побачила сина на екрані телевізора. Суд залишив Павла під вартою. Під домашній арешт не відпустили", - написала вона.  

Захист просив відпустити Гриба з СІЗО під домашній арешт. Раніше повідомлялося, що рідним Гриба дозволили взяти участь у судовому засіданні 7 листопада в Краснодарі.

Міністерство закордонних справ України висловило ноту протесту. МЗС вимагає від Росії негайного звільнення незаконно утримуваного українця Павла Гриба, повідомила у Тwitter речниця МЗМ Мар'яна Беца. "Права в РФ немає... Людське життя нічого не вартує. Вимагаємо від РФ звільнити незаконно затриманого українця Павла Гриба", - написала вона.

МЗС й надалі застосовуватиме всі можливі заходи дипломатичного тиску на Російську Федерацію з залученням партнерів, міжнародних інституцій і правозахисних організацій з метою звільнення незаконно затриманих і засуджених за політичними мотивами українців, наголосив офіційний представник Департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич.

Нагадаємо, 24 серпня 19-річний громадянин України Павло Гриб був незаконно затриманий на території Республіки Білорусь і з часом насильно переміщений до Російської Федерації - ймовірно, за участю ФСБ РФ.  Російська влада звинувачує Гриба в підготовці теракту в школі. Суд у Краснодарі продовжив арешт Грибу до 4 січня 2018 року.

Павло Гриб страждає від портальної гіпертензії (підвищення тиску у воротній вені внаслідок ускладненого кровообігу). Стан здоров'я українця лікарі оцінюють як тяжкий.

Українця Павла Гриба залишили під вартою

Новини по темі