Мобільний додаток

Суд відпустив на поруки Карлеса Пучдемона (аудіо)

6.11.2017 р., 17:42

Суд Бельгії відпустив на поруки екс-главу уряду Каталонії Карлеса Пучдемона та його чотирьох соратників.

З Брюсселя  повідомляє кореспондент Андрій Лавренюк:

"Карлес Пучдемон і ще чотири міністри колишнього уряду Каталонії у добровільно з’явилися до поліцейського відділку і здалися правоохоронним органам Бельгії. Слідчій суддя розпочав розгляд каталонської справи і на цьому етапі вирішив не затримувати Карлеса Пучдемона і його колишніх міністрів, тому напередодні вночі їх звільнили з-під варти.

"Я тут не для прохання політичного притулку в Бельгії. Я тут для того, щоб захистити легітимний уряд від незаконних дій іспанської держави, проти ситуації, в якій відсутні юридичні гарантії у справі, яка є політичною. А також, щоб мати свободу й захист у моїх висловлюваннях", - заявив напередодні слухання справи у Палаці юстиції екс-президент Каталонії.

Згідно з бельгійським законодавством, п’ять каталонських політків не повинні залишати Бельгію, а перебувати за визначеними адресами проживання та бути готовими у будь-який момент з’явитися до суду. У свою чергу, суд першої інстанції повинен розглянути каталонську справу впродовж 15 днів.

У разі ухвалення рішення про екстрадицію до Іспанії, Карлес Пучдемон і його соратники можуть оскаржувати вердикт в апеляційному та касаційному порядку.

Нагадаю, в Іспанії проти Карлеса Пучдемона порушено кримінальну справу за організацію заколоту. Йому  загрожує до 30 років ув’язнення".

Андрій Лавренюк, Укрінформ, з Брюсселя, для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Суд відпустив на поруки Карлеса Пучдемона (аудіо)

Новини по темі