Мобільний додаток

Різниця в зарплаті чоловіків і жінок не зникне ще 217 років

2.11.2017 р., 12:14

Фахівці Всесвітнього економічного форуму з'ясували, що розрив в оплаті праці чоловіків і жінок не зникне ще 217 років.

Про це йдеться у звіті Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), повідомляє Еспресо.TV

Зазначається, що щороку ВЕФ складає Індекс гендерного розриву та порівнює 144 країни за чотирма показниками: економічна участь і кар'єрні можливості, освіта, політичні можливості, а також здоров'я і виживання. ВЕФ крім своїх даних бере інформацію світових інститутів - Міжнародної організації праці, Програми розвитку ООН та Всесвітньої організації охорони здоров'я.

"У 2017 році індекс вперше показав розрив у рівності в графі "економічна участь". До неї належать зарплати, участь в колективі та лідерство. В середньому жінки по всьому світу заробляють менше, ніж чоловіки. ВЕФ стверджує, що розрив не зникне ще 217 років", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що причина виникнення розриву полягає не в тому, що жінки отримують менше, ніж чоловіки за однакову роботу (розрив в зарплаті становить 2%), а в тому, що жінки виконують неоплачувану роботу або ж не входять до штату співробітників.  Крім того, жінки працюють у сферах з більш низькою середньою зарплатою і рідше займають високооплачувані провідні позиції.

Новини по темі