Мобільний додаток

Україна внесла в ООН оновлену резолюцію щодо Криму

1.11.2017 р., 16:12

Оновлений проект резолюції щодо прав людини на окупованому Росією півострові Крим внесено в Третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН.

Про це повідомив у коментарі Укрінформу речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

"Сьогодні у Нью-Йорку делегація України внесла до секретаріату Третього Комітету Генасамблеї проект оновленої резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна". Наразі співавторами документа виступили 34 країни", - зазначив український дипломат.

Він також повідомив, що голосування резолюції в Третьому комітеті заплановане в середині листопада. Після цього, як очікується, вже в грудні документ буде винесений на загальне голосування в Генеральній Асамблеї.

"Оновлена резолюція має на меті консолідувати підтримку України в питанні деокупації українського півострова. Зокрема, в ній міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи наказу Міжнародного суду ООН щодо скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу, а також наголошено на необхідності забезпечення навчання українською та кримськотатарською мовами", - пояснив дипломат.

Крім того, в документі підкреслюється "необхідність доступу міжнародних організацій в окупований Крим".

За процедурою, для затвердження документа потрібна проста більшість голосів голосуючих держав.

Україна внесла в ООН оновлену резолюцію щодо Криму

Новини по темі