Мобільний додаток

В Естонії поліцейських планують оснастити електрошокерами (аудіо)

1.11.2017 р., 15:58

Естонських поліцейських планують оснастити електрошокерами задля захисту. Такі плани з’явилися після інциденту, що стався на центральному майдані Таллінна. Там напередодні поліцейські застрелили молодого чоловіка, який погрожував правоохоронцям холодною зброєю.

З подробицями - наша власна кореспондентка в Естонії Віра Коник:

"33-річний Янус босоніж розгулював вулицями Старого Таллінна та погрожував ножами. На неодноразОві вимоги поліційних патрулів покласти холодну зброю на землю, молодий чоловік не реагував, а навпаки, зробив спробу напасти на поліцейських. Після того, як Янус  проігнорував три попереджувальні постріли в повітря, стражі порядку прострелили йому грудну клітку. Від отриманих ран чоловік помер у лікарні.

Міністр внутрішніх справ Естонії Андрес Анвельт зазначив, що патрулі діяли відповідно до службової інструкції. Цитую: "Якщо напад здійснено із застосуванням холодної зброї та з близької дистанції, для нейтралізації нападника застосовується вогнепальна зброя", - пояснив міністр.

За фактом  інциденту відкрито кримінальне провадження, а також розпочато внутрішнє дисциплінарне розслідування. На думку Андреса Анвельта, трагічних наслідків можна було б уникнути, якби поліцейські в подібних випадках застосовували електрошокер, а не вогнепальну зброю. Він вважає доцільним порушити питання щодо оснащення поліції цими пристроями".

Віра Коник з Естонії, для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

В Естонії поліцейських планують оснастити електрошокерами (аудіо)

Новини по темі