Мобільний додаток

Країни-донори ООН підтримають мусульман рохінджа

24.10.2017 р., 09:10

Мусульманам рохінджа, які втекли з М'янми до Бангладеш, під час конференції країн-донорів у Женеві домовилися виділити 340 мільйонів доларів.

Про це повідомляє DW із посиланням на агенцію edp.

"Держави-члени Організації Об'єднаних Націй на конференції країн-донорів у Женеві домовилися виділити 340 мільйонів євро на допомогу мусульманам рохінджа, які знайшли притулок у Бангладеш. Ця сума, як очікують в ООН, може збільшитися. Крім того, наступного року має відбутися ще одна конференція донорів, якщо потрібні будуть додаткові кошти для біженців. Уряди різних країн також мають забезпечити постачання гуманітарних вантажів у кілька десятків мільйонів доларів США", - йдеться у повідомленні.

За останніми даними, з кінця серпня з М'янми до сусіднього Бангладеш втекли близько 600 тисяч мусульман рохінджа. Більше половини біженців - діти. В ООН очікують, що втеча мусульман із М'янми триватиме. Кількість біженців незабаром перевищить мільйон осіб, заявив під час конференції генеральний директор Міжнародної організації з міграції (IOM) Вільям Лейсі Свінг.

Під час конференції ЄС пообіцяв виділити ще 30 мільйонів євро для мусульман рохінджа. Таким чином, загальна сума допомоги ЄС для цієї меншини цього року становитиме 51 мільйон євро.

За підрахунками ООН, щоб до лютого 2018 року забезпечити людей продуктами харчування, водою, медикаментами та іншими необхідними речами, необхідно щонайменше 434 мільйони американських доларів.

Нагадаємо, уряд М'янми вже багато місяців здійснює силову операцію проти рохінджа. У М'янмі проживає понад мільйон мусульман рохінджа. Впродовж багатьох десятиліть вони піддаються дискримінації в країні, де більшість населення становлять буддисти. Багато з рохінджа не мають паспортів і не вважаються громадянами країни.

Країни-донори ООН підтримають мусульман рохінджа

Новини по темі