Мобільний додаток

"Газпром" відмовився платити добровільно

23.10.2017 р., 15:36

Російський "Газпром" відмовився виплачувати штраф у 172 мільйони гривень, накладений Антимонопольним комітетом, тож стягнення коштів відбувається у примусовому порядку.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав голова АМКУ Юрій Терентьєв.

"На сьогодні стягнуто 80 мільйонів гривень, це початок. Частина з цієї суми - дивіденди, які виплачувалися на адресу "Газпрому" з території України. Виконавча служба Міністерства юстиції почне пошуки і стягнення активів за кордоном. Звичайно ж, основна перспектива щодо стягнення цього боргу, це дії за кордоном. Це перспектива не одного місяця", - сказав Терентьєв.

Рішення по "Газпрому" прийнято у січні 2016 року. До штрафу 86 мільярдів гривень додалося ще стільки ж пені за його несвоєчасну виплату. Однак оскільки Газпром штраф не сплачує добровільно, Держвиконавча служба у рамках своєї компетенції стягує з нього цей штраф примусово.

Нагадаємо, для того, щоб стягнути штраф примусово, потрібно заарештувати активи "Газпрому" - грошові кошти, корпоративні права або інші активи, які у нього є в першу чергу на території України, в другу чергу - за її межами.

"Газпром" відмовився платити добровільно

Новини по темі