Мобільний додаток

Суд дозволив стягнути 171 мільярд гривень з усього майна "Газпрому"

19.10.2017 р., 10:30

Господарський суд міста Києва задовольнив клопотання АМКУ та виконавчої служби Мін'юсту та змінив спосіб виконання судового рішення щодо стягнення з "Газпрому" штрафу в 171 мільярд гривень.

Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко на своїй сторінці у Facebook.

"Простіше кажучи, якщо досі можна було стягнути лише кошти "Газпрому", розміщені у банках, то тепер стягнення розповсюджується на все майно боржника", - йдеться у повідомленні. Відповідно до процедур, дане рішення має бути оприлюднене через кілька днів, зазначив Павло Петренко.

Раніше повідомлялося, що 28 квітня загальні збори акціонерів "Газтранзиту" ухвалили рішення направити 90% чистого прибутку за 2016 рік у розмірі 209 мільйонів гривень на виплату дивідендів.

У червні суд заарештував 33,3 мільйона гривень акцій "Газтранзиту" і стягнув 80,8 мільйона гривень дивідендів "Газпрому" у рамках стягнення з нього 172 мільярда гривень штрафу. З огляду на частку "Газпрому" 40,2% акцій в капіталі "Газтранзиту", він отримає 84 мільйона гривень. Після утримання податку сума дивідендів, що підлягає виплаті, становить 79,9 мільйона гривень. Суд вирішив, що заява виконавчої служби про списання дивідендів задоволенню не підлягає, оскільки станом на 31 травня перелік акціонерів "Газтранзиту", які мають право на отримання дивідендів за 2016 рік, не визначений.

Виконавча служба звернулася до Господарського суду Києва із заявою про звернення стягнення на 79,8 мільйона гривень дивідендів, що підлягають сплаті "Газпрому" від "Газтранзиту" у рахунок погашення накладених АМКУ штрафу і пені у загальному розмірі 172 мільярда гривень.

31 травня Госпсуд Києва відхилив цю заяву, оскільки станом на 31 травня перелік акціонерів "Газтранзиту", які мають право на отримання дивідендів за 2016 рік, не було визначено. Після цього Виконавча служба повторно звернулася до Госпсуду Києва з заявою про звернення стягнення.

У липні Апеляційний суд скасував списання 79,9 мільйона гривень дивідендів від "Газтранзиту", що підлягають сплаті "Газпрому".

Зазначимо: ПАТ "Газпром" подало скаргу до Верховного суду України щодо примусового стягнення з компанії майже 172 мільярдів гривень штрафу та пені за позовом Антимонопольного комітету України.

У лютому 2016 року АМКУ ухвалив рішення накласти на російський "Газпром" штраф у сумі 85,9 мільярда гривень через порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

"Газпром" пройшов всі судові інстанції, однак суди залишили без розгляду скарги компанії.

Згодом АМКУ нарахував 100% пені на 85,9 мільярда гривень штрафу ПАТ "Газпром" у сумі 85,966 мільярда гривень.

У грудні 2016 року Господарський суд Києва задовольнив позов АМКУ щодо примусового стягнення штрафу і пені з "Газпрому" у сумі 172 мільярди гривень.

"Газпром" оскаржив це рішення у Київському апеляційному господарському суді, однак 22 лютого суд апеляційної інстанції відхилив скаргу російської компанії, а пізніше таке саме рішення ухвалив Вищий господарський суд України.

Суд дозволив стягнути 171 мільярд гривень з усього майна "Газпрому"

Новини по темі