Мобільний додаток

Закон про мовні квоти не обійти

18.10.2017 р., 13:36

Закон про мовні квоти на українському телебаченні діє майже тиждень і обійти його не вдасться.

На цьому наголосив в ефірі Радіо Свобода член Нацради з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський.

За словами Костинського, частка української мови на ТБ за останній рік виросла до 60%. Найповільніше, за його даними, на державну мову переходять канали "Україна" та "Інтер". Натомість деякі експерти зауважують, що крім квот, потрібен на телебаченні якісний контент українською. Інакше, мовляв, певна кількість глядачів задовольнятиметься російськомовним телепродуктом через інтернет або супутникову трансляцію.

Нагадаємо, Закон про мовні квоти на телебаченні зобов’язує загальнонаціональні канали не менш як на 75 відсотків мовлення вести українською, він набув чинності 13 жовтня.

Народний депутат від "Самопомочі" Ірина Подоляк ввважає, що запропонована модель квотування є недоцільною. "Ведучий говорить українською, гості, музика – будь-якою іншою мовою. І найцікавіше, що така передача вважатиметься виконаною державною мовою. Пропонуємо зараховувати до квоти тільки фактичне використання державної мови в передачі", – прокоментувала вона.

Члена Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський запевнив, що регулятор ретельно вивчив закон, перш ніж документ набув чинності, і обійти його вимоги змоги не буде. З іншого боку, закон дозволяє гостям ефірів спілкуватись російською, що дасть можливість українізувати мовлення поступово.

Закон про мовні квоти не обійти

Новини по темі