Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Україна подала до СОТ третій позов до Росії

14.10.2017 р., 14:08

Україна направила вимогу про консультації з Росією до Світової організації торгівлі (СОТ) з огляду на численні обмеження імпорту української продукції з російського боку.

Про це повідомляє Інтерфакс.

"Протягом 2013-2015 рр. Росія запровадила низку заходів, спрямованих на обмеження імпорту соків, пива, кондитерської продукції, шпалер походження з України", - повідомило Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

На думку української сторони, обмеження імпорту української продукції не відповідає зобов'язанням Росії перед СОТ, а також положенням низки угод, зокрема генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року, угоди про спрощення процедур торгівлі, угоди про технічні бар'єри в торгівлі та угоди про застосування санітарних і фітосанітарних заходів.

Цього разу активна позиція України в СОТ полягає в тому, що ця справа стане першою в Органі врегулювання суперечок СОТ, в якій оскаржують положення угоди про спрощення процедур торгівлі, зазначають у міністерстві. Згідно з процедурою, Росія має протягом десяти днів направити відповідь на отриману вимогу. Після підтвердження готовності російської сторони виступити в консультаціях буде погоджено час і місце проведення консультацій.

Новини по темі