Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

У Пакистані звільнили викрадену талібами канадсько-американську сім’ю

13.10.2017 р., 09:27

Канадсько-американське подружжя і троє їхніх дітей, які перебували в заручниках у талібів упродовж п’яти років, були звільнені на території Пакистану в результаті операції пакистанської армії.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

У заяві армії Пакистану від 12 жовтня йдеться, що сім’я була врятована 11 жовтня під час операції в північно-західному племінному районі Куррам біля афганського кордону після того, як військові отримали інформацію від офіційних осіб США.

Пакистанські солдати після короткої перестрілки звільнили американку, її чоловіка-канадійця і дітей, викрадених пакистанською мережею "Хаккані" в жовтні 2012 року. Перехоплення машини, в якій бойовики перевозили Кейтлан Коулман, Джошуа Бойла і трьох їхніх дітей відбулося в районі міста Кохат на північному заході країни. Звідти родина була переправлена вертольотом в Ісламабад і перебуває зараз в американському посольстві.

Пару взяли у заручники під час подорожі країнами регіону. У момент викрадення п’ять років тому Коулман була вагітна, її діти народилися в Афганістані. Бойовики з мережі "Хаккані" намагалися обміняти Коулман і Бойла на одного зі своїх командирів, схоплених в Афганістані.

Напередодні президент США Дональд Трамп заявив: "Це позитивний момент у наших відносинах з Пакистаном. Співпраця, проявлена пакистанським урядом, доводить, що він уважно ставиться до наших прохань взяти на себе більшу роль у гарантуванні безпеки регіону".

Повернення сім’ї в Канаду ускладнюється тим, що Джошуа Бойл відмовляється летіти американським військово-транспортним літаком на базу Баграм під Кабулом на знак протесту проти того, що американці і їх афганські союзники нібито катують там полонених талібів.

Першою дружиною Джошуа Бойла була сестра пакистанського бойовика, який потрапив в полон до американців і провів десять років у в’язниці Гуантанамо.

Новини по темі