Мобільний додаток

Визначено переможців першого конкурсу із розвитку місцевого мовлення (Аудіо)

10.10.2017 р., 19:30

В 19-ти містах України невдовзі з’являться місцеві ефірні радіостанції, які мовитимуть на FM-частотах. Сьогодні у Києві представники Нацради з питань телебачення і радіомовлення підсумували результати першого етапу розвитку місцевого радіомовлення в Україні – конкурсу, за яким розподілялися вільні хвилі.

Докладніше Тетяна Сергійчук:
                                                            
"З цього року Нацрада з питань телебачення і радіомовлення змінила принцип, за яким мовники можуть отримати вільні FM-частоти. 5 жовтня визначено переможців першого конкурсу із розвитку місцевого мовлення на 19 частот: це винятково місцеві мовники, а також дві частоти отримав суспільний канал "Культура". Голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко каже: тепер в 11 областях України місцева аудиторія більше чутиме саме місцевих новин.

Останнім часом створенням місцевих радіостанцій цікавляться і селищні громади. У конкурсі на отримання фм-радіочастот вперше в Україні перемогла селищна громада - це сталося на Херсонщині. Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський повідомив, що це не єдиний приклад зацікавлення селищних громад у творенні місцевого радіо.

до кінця року Нацрада планує провести щонайменше ще 2 конкурси з розподілу вільних фм-частот в п’ятдесяти містах і селищах України. Тобто, протягом зими приблизно 50 населених пунктів отримають нові місцеві ефірні радіостанції, а частина проводових радіостанцій так само зможуть перейти з мовлення "по дротах" на ефірне".

Тетяна Сергійчук. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Визначено переможців першого конкурсу із розвитку місцевого мовлення (Аудіо)