Мобільний додаток

Суд визнав відповідальність держави за аварію на Фукусімі

10.10.2017 р., 12:10

Японський суд визнав відповідальність держави і енергетичної компанії Tokyo Electric Power Co. за аварію на АЕС «Фукусіма-1» в 2011 році.

Про це повідомляє Yahoo.

«Японський суд зобов'язав уряд і оператора АЕС «Фукусіма» (TEPCO) виплатити 500 млн ієн (4,5 млн дол.) тисячам колишніх місцевих жителів, які почали вимагати відшкодування коштів, втрачених під час ядерної кризи у 2011 році», - йдеться в повідомленні.

Окружний суд Фукусіми ухвалив, що уряд країни не найняв TEPCO для поліпшення заходів безпеки, незважаючи на те, що вже в 2002 році було відомо про ризик потужного цунамі в регіоні. 3800 позивачів, які подали до суду в 2015 році, є найбільшою групою позивачів з приблизно 30 подібних судових процесів. В цілому позови про відшкодування збитків після аварії на АЕС подали 12 тисяч осіб. Це вже другий випадок, коли суд визнає відповідальність держави і TEPCO за аварію, аналогічне рішення виніс у березні окружний суд Маебаші.

Як відомо, аварія на АЕС «Фукусіма-1» сталася в березні 2011 року. В результаті удару потужного цунамі на станції вийшли з ладу системи енергопостачання і охолодження, що призвело до вибуху.

Новини по темі