Мобільний додаток

У Таллінні завершилась конференція щодо розвитку цифрової економіки (Аудіо)

6.10.2017 р., 16:21

У Таллінні, в рамках головування Естонії в Раді  Євросоюзу, завершилась конференція щодо розвитку цифрової економіки.  Серед учасників заходу - експерти та політики із ЄС та країн Східного партнерства, до яких належать Україна, Молдова, Грузія, Білорусь, Вірменія та Азербайджан.

З подробицями – наша власна кореспондентка в Естонії Віра  Коник:

"Як заявив під час зустрічі Перший віце-премєр,  міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів,  цифрова економіка була і залишається пріоритетом для України. Це рушійна сила економічного зростання та підвищення конкуренто-спроможності. Тому наша держава зацікавлена в поглибленні та розширенні співпраці з ЄС у цифровій сфері та максимальному використанні можливостей Угоди про Асоціацію з Євросоюзом", -  наголосив Степан Кубів. Водночас міністр зауважив, що нам потрібна експертна допомога та досвід ЄС для  широкосмугового доступу до Інтернету в зонах цифрової нерівності.

Українські експерти розповіли  про електронну програму державних закупівель Прозорро.  Естонська Академія електронного управління представила наймасштабніше за всю свою історію дослідження у сфері застосування цифрових технологій для безпеки, демократизації та прозорості суспільства.

Одна з авторів наукової роботи Крістіна Рейесалу відзначила успіхи, які досягли у цій галузі Україна та Грузія. На думку експерта, прогрес  у тому, що, цитую:  "Український уряд усвідомив - якісні зрушення можуть відбутися лише у співпраці з громадськими організаціями, у спільному пошуку оптимальних рішень", кінець цитати.  Пані Рейнсалу наголосила, що тепер Естонія може й сама повчитися в українців.

За результатами зустрічі сторони схвалили декларацію, в якій визначили 6 ключових напрямів спільної роботи у цифровій сфері  на період до 2020 року".

Віра  Коник, з Таллінну, для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

У Таллінні завершилась конференція щодо розвитку цифрової економіки (Аудіо)

Новини по темі