Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

У Польщі знижують пенсійний вік (Аудіо)

4.10.2017 р., 10:52

У Польщі знижують пенсійний вік – 65 років для чоловіків і 60 - для жінок. Таким чином, польська влада скасувала рішення своїх попередників про підвищення пенсійного віку для чоловіків і жінок до 67 років.

З подробицями наш власний кореспондент з Варшави Андрій Хоменко:
                             
"Нинішня польська влада скасувала рішення своїх попередників, коли 2012 року було вирішено, що чоловіки та жінки матимуть змогу йти на пенсію у 67 років. "Знижуючи пенсійний вік, ми скасовуємо шкідливе і небажане для поляків  рішення Громадянської платформи та Польської селянської партії щодо зрівнювання та підвищення пенсійного віку до" – заявила на спеціальній прес-конференції прем’єр-міністр польського уряду Беата Шидло. Прем’єрка зазначила, що тодішня реформа проводилася без соціальних консультацій та не враховувала можливості й ситуації окремих осіб.

Тобто, сьогодні кожний, залежно від матеріальної, сімейної ситуації чи стану здоров’я,  сам вирішуватиме,  як довго йому працювати. А представники Закладу соціального страхування підрахували, що до кінця року на пенсію у Польщі підуть понад 330 тисяч людей, тобто 82 відсотки тих, хто отримав пенсійне право з жовтня 2017 року.

Представники опозиції, зокрема Ришард Петру з Партії "Новочесна", вважає, що зниження пенсійного віку – це зниження розміру пенсії. Деякі експерти також зазначають, що вихід на пенсію такої кількості людей може мати значне навантаження на бюджет країни".

Андрій Хоменко з Варшави для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

У Польщі знижують пенсійний вік (Аудіо)

Новини по темі