Мобільний додаток

Все більше канадців переходять на сонячну енергію для обігріву своїх помешкань (Аудіо)

3.10.2017 р., 18:25

Все більше канадців  використовують енергію сонячних батарей для обігріву своїх помешкань.  Такі дані оприлюднили енергопостачальні компанії країни.

Розповідає наша кореспондентка в Канаді Олена Вітвицька:

"За останні 5 років в одній тільки канадській провінції Квебек кількість клієнтів монопольного виробника електроенергії "Хайдро-Кебек", які частково або повністю перейшли на свою власну енергію, збільшилась утричі, а обсяг виробленої ними електроенергії – у 10 разів. Це пояснюється постійним  здешевленням сонячних батарей. Більшість тих, что їх придбав - забезпечують частину власних потреб, решту елктроенергії – купують.  Канадці  встановлюють на дахах від 10-ти до 40-ка сонячних панелей, в залежності від розміру будинку та того, скільки власної енергії вони хочуть мати.

Самовиробництво електроенергії поки що не перетворилось на масове явище у Канаді тому що ціни, які пропонують провінційні енергетичні компанії  залишаються відносно доступними. Проте, її вартість щороку зростає – відтак, сонячна енергія дедалі більше привертає увагу споживачів. Та мить, коли вона стане дешевшою за гідроелектроенергію, настане, за деякими прогнозами, фахівців - у 2024-му роц. Це може суттєво змінити ситуаці на канадському
енергетичному ринку".

Олена Вітвицька, Канада, для Українського радіо.

Прослухати репортаж

   

 Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!   

Все більше канадців  переходять на сонячну енергію для обігріву своїх помешкань (Аудіо)

Новини по темі