Мобільний додаток

Вчені зробили сенсаційну заяву про зародження життя на Землі

28.09.2017 р., 13:22

Японські геологи знайшли на північно-сході Канади поклади органічних порід, які свідчать про те, що життя вже повинна була існувати на Землі як мінімум чотири мільярди років тому.

Про це передає Ukr.Media.

Перші живі організми з'явилися на Землі під час архейської ери, і поки що не існує загальноприйнятої точки зору щодо того, як і коли зародилося життя. На сьогоднішній день є кілька викопних свідоцтв того, що мікроби вже існували в первісному океані Землі приблизно 3,4 мільярда років тому, однак багато вчених вважають, що життя могло зародитися набагато раніше цієї позначки.

Три роки тому японські геологи знайшли натяки на те, що життя вже існувала на Землі близько 3,7 мільярда років тому, вивчаючи зразки графіту з Гренландії. У минулому році вчені виявили перші однозначні свідчення існування життя в ту епоху, а в 2015 році вони знайшли в Австралії приблизні сліди живих організмів, що населяли океани Землі 4 мільярди років тому. Нещодавно британські геологи знайшли натяки на існування мікробів, які жили на Землі майже відразу після народження планети, 4,28 мільярда років тому.

Акидзуми Ісіда з університету Токіо (Японія) і його колеги відкрили сліди життя в Гренландії, продовжили свої розкопки, намагаючись знайти інші поклади графіту, "зліплені" з останків перших живих організмів на Землі.

Ці поклади вчені шукали за вже відпрацьованою методикою, вивчаючи структуру, хімічний та ізотопний склад найдавніших порід Землі, що сформувалися на давніх континентальних платформ. Як правило, графіт біогенного походження видають дві речі - низька частка "важкого" вуглецю-13 і особлива структура його зерен, який включає в себе безліч елементів, схожих за формою і розмірами на клітини бактерій і архей.

Подібні поклади Ісіда і його однодумці знайшли на північно-сході Канади, недалеко від міста Сент-Джонс, столиці острова Ньюфаундленд. Всередині місцевих гірських порід, які сформувалися приблизно 3,95 мільярда років назад, учені знайшли безліч дрібних порожнин, які містили в собі графіт.

Це відкриття змусило їх розколоти приблизно півтори сотні булижників з Ньюфаундленду і докладно вивчити ізотопний склад цих включень і проаналізувати їх форму. В цілому японські геологи знайшли приблизно три десятки родовищ графіту, які відповідали і того, і іншого критерію їх біологічного походження.

Велика кількість зразків графіту дозволило Ісіді і його колегам розкрити деякі деталі того, як виглядала життя, що породило їх, і в яких умовах воно жило. Наприклад, досить високі частки ітрію та інших рідкоземельних металів вказують на те, що перші мікроби Землі жили не в прісноводних озерах, а в солоній морській воді. Сьогодні багато вчених сумніваються в цій ідеї, вказуючи на відсутність у первісному океані Землі багатьох критично важливих елементів, таких як бор або марганець, присутніх у великій кількості на суші.

Крім того, низька концентрація "важкого" вуглецю в цих покладах вказує на те, що ці бактерії харчуються воднем або чистою органікою, використовуючи їх енергію для того, щоб перетворювати молекули вуглекислоти (СО2) в чадний газ і використовувати його для синтезу амінокислот і інших "цеглинок життя".

Це, в свою чергу, підтверджує одну з популярних сьогодні теорій про те, як виглядав Лука (LUCA), загальний предок всіх живих істот, що жив в околицях підводних вулканів або гідротермальних джерел. Подальші розкопки, як сподіваються японські вчені, допоможуть доповнити його портрет новими деталями.

Вчені зробили сенсаційну заяву про зародження життя на Землі

Новини по темі