Мобільний додаток

Без антикорупційного суду реформи не буде

27.09.2017 р., 15:39

Директор Національного антикорупційної бюро Артем Ситник вважає, що якщо не створити Спеціалізований антикорупційний суд, антикорупційна реформа приречена на провал.

Про це він сказав у середу під час експертної дискусії в Києві на тему антикорупційних ризиків у судовій системі, передає УП.

Він також назвав обманом ініціативу створення антикорупційних палат замість відповідного суду.

"Україні необхідний антикорупційний суд як спеціалізований орган для окремої категорії справ, а у Верховному Суді має бути створена антикорупційна палата, вже як касаційна інстанція. Важливо створення саме першої інстанції, тому що перша інстанція вирішує, чи є докази для винесення обвинувального вироку", - підкреслив директор НАБУ. Він зазначив, що в цьому по суті немає нічого нового, оскільки в Україні вже функціонують спеціалізовані суди.

Коментуючи заяви про можливість створення антикорупційних палат замість такого суду, директор НАБУ сказав, що такий варіант створення палат - це дуже цинічний обман, який фактично не тільки не поліпшить, а й погіршить ситуацію. За його словами, ініціатива створення антикорупційних палат в районних та апеляційних судах виглядає "цинічною спекуляцією", оскільки потребує близько 2 тисяч антикорупційних суддів.

Директор НАБУ пояснив, що єдиний конституційний формат створення антикорупційної палати - тільки в касаційній інстанції. "Пропонується створення окремої гілки спеціалізованих судів і все... якщо цей суд не буде створений... в 2018 році, то, на моє переконання, вся антикорупційна реформа приречена на провал, тому що всі арешти, затримання та рішення у вигляді направлення справ до суду не влаштовують ні суспільство, ні наших стратегічних міжнародних партнерів", - підсумував Ситник.

Без антикорупційного суду реформи не буде

Новини по темі