Мобільний додаток

Деякі кандидати до Верховного суду не відповідають вимогам конкурсу (Аудіо)

26.09.2017 р., 19:15

Кожен четвертий зі ста двадцяти кандидатів на посади суддів Верховного суду не відповідає умовам конкурсу та критеріям доброчесності, - стверджують громадські активісти. Нагадаю, 25-го вересня Вища рада правосуддя завершила заслуховувати кандидатів на посади майбутніх суддів. Наразі члени ради шляхом таємного голосування обирають кандидатів, чиї документи будуть подані на затвердження Президентові.

Продовжує Наталія Чабанна:
               
"Активісти перевіряли кожного із ста двадцяти кандидатів. Вивчали державні реєстри, робили запити в антикорупційні органи, досліджували справи, в яких фігурував той чи інший кандидат, – розповів представник представник Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

Декого кандидатів, які фігурують у списках активістів (як наприклад екс-суддю з Одеси Олександра Золотнікова), не рекомендують допускати до подальшого етапу конкурсу і самі члени Вищої ради правосуддя. Говорить член ради Ігор Мірошниченко.

Під час співбесіди у Вищій раді правосуддя той таки Олександр Золотніков сказав що не приховував цю сторінку своєї біографії, а просто про неї … забув. Журналістам же додав, що не бачить нічого "такого" у своєму рішенні заборонити мирні зібрання в Одесі у 2013-му році.

Активісти Громадської Ради доброчесності отримали запрошення від Вищої ради правосуддя взяти участь в засіданнях конкурсної комісії. Хоча самі активісти скаржаться, що їм не надали слово під час співбесід з кандидатами.

Голова вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк запевнив, що її члени ознайомлені з висновками громадськості, братимуть їх до уваги, однак справу кожного кандидата розглядатимуть окремо.

Нагадаю, члени Вищої ради правосуддя шляхом таємного голосування обирають із-поміж 120-ти кандидатів. До складу Верховного Суду входять 48 суддів".

Наталія Чабанна. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Деякі кандидати до Верховного суду не відповідають вимогам конкурсу (Аудіо)

Новини по темі