Мобільний додаток

Рада безпеки ООН потребує реформ - міністри G4

21.09.2017 р., 17:25

Глави МЗС країн G4 - Бразилії, Німеччини, Індії та Японії - під час 72 сесії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку обговорили реформу Ради Безпеки ООН, заявивши про її невідкладність.

Про це йдеться в спільній заяві міністрів, повідомляє Укрінформ.

"Міністри G4 підтвердили необхідність якнайшвидшого проведення реформи Ради, в тому числі розширення (числа) як постійних, так і непостійних її членів, вдосконалення методів роботи і представництва РБ, а також посилення ролі країн, що розвиваються, і основних вкладників в Організацію Об'єднаних Націй, з тим щоб зробити Раду Безпеки більш легітимною, ефективною і представницькою", - йдеться в заяві.

У документі наголошується: число держав-членів ООН зросло з 51 у 1945 році до 193 нині, а склад Радбезу залишився колишнім. Рада повинна відображати сьогоднішні реалії, щоб мати можливість вирішувати складні завдання сучасності.

Алойзіо Нуньєс Феррейра, Зігмар Габріель, Сушма Сварай і Таро Коно вітали зобов'язання Генерального секретаря ООН Антоніо Гутерріша розпочати реформи, щоб зробити Організацію Об'єднаних Націй "придатною для життя у XXI столітті".

Керівники зовнішньополітичних відомств неодноразово обмінювалися думками про свою взаємодію та співробітництво з країнами-однодумцями, включаючи наради Групи друзів по реформі Ради Безпеки, зазначається в заяві. Вони вважають обнадійливим той факт, що переважна більшість держав-членів підтримують початок переговорів із метою якнайшвидшого проведення реформи Ради Безпеки і що більшість держав-членів підтримують розширення обох категорій своїх членів.

Дипломати вкотре заявили про свою рішучість прискорювати діалог між "Великою четвіркою" та іншими країнами і групами однодумців, щоб надати додатковий імпульс цим  переговорам.

Нагадаємо, у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку триває робота 72 сесії Генасамблеї ООН. Одна з головних подій сесії - генеральні дебати і зустрічі високого рівня, які розпочалися 19 вересня. У них беруть участь глави понад 100 країн і урядів. Українська делегація зосередила увагу на необхідності розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі.

Рада безпеки ООН потребує реформ - міністри G4

Новини по темі