Мобільний додаток

Попит на транспортування російського газу територією України зріс

14.09.2017 р., 16:15

З початку тижня значно зріс попит європейських споживачів на траспортування російського газу територією України, а саме, збільшились замовлення за маршрутом "Україна - Словаччина" до 206 - 215 млн куб.м/добу порівняно із середньодобовими 170 - 180 млн куб.м в серпні 2017 року.

Про це повідомляється на сторінці "Укртрансгаз" у Facebook.

Однак "Газпром" не зміг подати для транзиту європейським замовникам очікувані обсяги природного газу та надіслав до Центрального диспетчерського департаменту "Укртрансгаз" зменшені заявки на транспортування в словацькому    напрямку.  "При цьому російська сторона продовжує не виконувати технічні зобов'язання за контрактом на транзит газу з "Нафтогаз України" щодо дотримання контрактних тисків газу в магістральних газопроводах на вхідних точках, які знаходяться на російсько-українському кордоні, - газовимірювальна станція (ГВС) "Суджа" та ГВС Писарівка", - зазначили в "Укртрансгазі". Український оператор газотранспортної системи наголосив, що транзитні потужності "Укртрансгазу" на словацькому маршруті у вихідній точці ГВС Ужгород становлять 282 млн куб. м/добу, що значно перевищує поточний попит європейських споживачів.

Зазначио, що на період з 11 по 22 вересня обхідний газопровід "Північний потік", що проходить по дну Балтійського моря з Росії в Німеччину, зупинено для виконання планово-профілактичних та ремонтних робіт. Україна готова забезпечити стабільне транспортування очікуваних європейськими замовниками об'ємів природного газу повною мірою, більше того, технічна потужність української ГТС дає можливість надійно транзитувати російський газ до країн ЄС обсягом понад 400 - 450 млн куб.м/добу по словацькому, угорському, польському та румунському газотранспортних коридорах.

Попит на транспортування російського газу територією України зріс

Новини по темі