Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

ЄС наголошує: російський "Північний потік-2" йому не потрібен

14.09.2017 р., 13:55

В Європейській комісії знову заявляють, що не бачать необхідності в реалізації проекту з будівництва нового російського газопроводу "Північний потік-2".

Про це у Страсбурзі під час виступу на пленарному засіданні Європейського парламенту заявив європейський комісар із питань клімату та енергетики Мігель Каньєта, який доповідав із цього питання від імені Європейської комісії.

"Мета Європейської комісії в енергетичній сфері - забезпечити політику енергетичної безпеки, створюючи диверсифікований, безпечний та конкурентоздатний газовий ринок", - констатував Каньєта.

Також в Єврокомісії переконані, що проект таких масштабів не може будуватися у рамках європейського законодавства. Там пояснюють, що вхід газопроводу знаходиться на території третьої держави, вихід - на території ЄС, крім того, газопровід проходить через море, включаючи територіальні води країн-членів ЄС. Тому Комісія вважає, що необхідний особливий законодавчий режим, в основу якого повинні бути закладені принципи міжнародного та європейського енергетичного законодавства, зазначив Каньєта.

Нагадаємо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід планується побудувати поруч із уже існуючою першою ниткою "Північного потоку".

ЄС наголошує: російський "Північний потік-2" йому не потрібен

Новини по темі