Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Нові перспективи для України - "План Маршалла"

14.09.2017 р., 12:25

Підготовлений Литвою "План Маршалла" для України розрахований на перспективу до 10 років і передбачає як мінімум 5 мільярдів євро прямих інвестицій у розвиток економіки щорічно для забезпечення економічного зростання в 6 - 8%.

Про це заявив Перший віце-прем'єр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів під час прес-брифінгу в Києві, повідомляється на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
.
"Ми повинні використовувати двосторонні відносини між Україною та Литвою для допомоги, консультацій, формування конкретної стратегії в часовій лінійці на 2018 - 2020 роки як середньострокової перспективи. У перспективі цей "План Маршалла" - до 10 років. Ми говоримо про не менш як 5 млрд євро на рік, і ми говоримо про дуже важливий аспект - зростання економіки на 6 - 8%», - наголосив віце-прем'єр.

Він зазначив, що вже до 23 вересня Уряд України підготує конкретні пропозиції щодо механізмів реалізації плану, а фінальний проект має бути запропонований до саміту "Східного партнерства", який відбудеться в Брюсселі 24 листопада.

Кошти на реалізацію плану Україна спільно з Литвою планують залучити від пулу міжнародних партнерів та інвесторів, з-поміж яких - ЄС, США, Канада, Японія, Європейський інвестиційний банк, фінансові інституції Литви та інші організації.

Екс-прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс, який був присутній на брифінгу і є автором цього плану для України, наголосив, що у лютому або в березні наступного року планується конференція донорів, які брали б участь у реалізації "Плану Маршалла".

Присутня на брифінгу голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко поінформувала, що в Парламенті створено ініціативну групу, яка працюватиме над реалізацією цього плану.

Нагадаємо, "План Маршалла" для України - ініціатива Литовської Республіки. Він передбачає, з-поміж іншого, план економічної, фінансово-інвестиційної підтримки, включаючи послідовне посилення стратегічного діалогу Україна - країни Заходу для забезпечення євроінтеграції України.

Ініціатива "План Маршалла для України" передбачає інвестиції в реальний сектор економіки, а також підтримку реформ, спрямованих на економічне зростання України, створення нових інструментів фінансування інвестицій, а також підтримку малого і середнього підприємництва.

Нові перспективи для України - "План Маршалла"

Новини по темі