Мобільний додаток

Меркель провела паралель між анексією Криму та поділом Німеччини

11.09.2017 р., 10:10

Канцлер Німеччини Ангела Меркель виступає категорично проти того, щоб змиритися з анексією Криму Росією.

Про це вона заявила в інтерв'ю виданню "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", опублікованому 10 вересня, повідомляє "Deutsche Welle".
    
Як приклад вона наводить історичну паралель між ситуацією навколо Криму та поділом Німеччини в другій половині ХХ століття. "Що сталося б, коли б тоді з нами в НДР (Східній Німеччині) так само повелися, мовляв, зрозуміло, що Німеччина залишиться поділеною, тут нічого не змінити? Гадаю, те, що тоді знайшлися люди, готові впродовж усього життя дотримуватися чогось (переконання у необхідності об'єднати Німеччину), було виявом мужності", - сказала Меркель.

"DW" зазначає, що на початку серпня голова Вільної демократичної партії (ВДП) Крістіан Лінднер заявив, що анексію Криму Росією слід сприймати як "тривале тимчасове явище". На його думку, таке ставлення Заходу уможливило б пошук компромісів з Москвою в інших сферах. Згідно з останніми опитуваннями, ВДП має достатню прихильність серед виборців, щоб потрапити до Бундестагу в результаті парламентських виборів. Партію ажають традиційним союзником християнських демократів, яких зараз очолює Меркель. Голосування відбудеться 24 вересня цього року.

Раніше повідомлялося, що в серпні міністр закордонних справ України Павло Клімкін виступив з критикою позиції глави ВДП Німеччини щодо Криму. Зокрема, Клімкін наполягає на використанні всіх політичних та дипломатичних засобів для того, щоб боротися за повернення Криму. Він також не згоден із пропозицією Лінднера послабити санкції проти РФ, якщо та продемонструє позитивні проміжні кроки.

Меркель провела паралель між анексією Криму та поділом Німеччини

Новини по темі