Мобільний додаток

Порошенко: немає жодних ознак готовності Росії піти з Донбасу і Криму

7.09.2017 р., 11:11

Україна поки що не бачить жодних ознак готовності Росії відступити з Донбасу і піти з Криму, навпаки, з'являється дедалі більше доказів підготовки до наступальної війни континентального масштабу.  

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час виступу у четвер, 7 вересня, у Верховній Раді зі щорічним посланням про внутрішнє та зовнішнє становище України, повідомляє Укрінформ.

"Нема поки що жодних ознак, аби Москва готова була відступити з Донбасу чи піти з Криму. А от доказів її підготовки до наступальної війни континентального масштабу - дедалі більше. Як от, наприклад, - російсько-білоруські навчання "Захід-2017"... Хоча доречніше їх було би іменувати "Антизахід". Природно, що саме через це, а не з якихось інших причин, ми й посилили контроль на всіх ділянках державного кордону", - сказав Петро Порошенко. Він зазначив, що під виглядом "стратегічних командно-штабних навчань" не виключається створення нових ударних угруповань російських військ для вторгнення на територію України. "Сім тисяч платформ із солдатами та технікою наблизилися чи наближаються до наших кордонів... І жодних гарантій, що по завершенні маневрів це все повернеться з Білорусі до Росії", - зауважив Глава держави. У цьому контексті він нагадав, що у 2014 році під прикриттям нібито забезпечення безпеки Олімпіади в Сочі Росія розгорнула угруповання для проведення спецоперації із захоплення Криму, а в другій половині липня 2008 року, коли відбувалися навчання "Кавказ-2008", російські війська, що залучалися до маневрів, замість того, щоб із полігонів повернутися до пунктів постійної дислокації, напали на Грузію. Порошенко зазначив, що теперішні навчання значно масштабніші. "Тільки уявіть, навіть контроль за залізничним рухом на напрямках перекидання військ від акціонерного товариства "Российские железные дороги" передається управлінню військових сполучень департаменту транспортного забезпечення Міністерства оборони РФ. Очевидно, Кремль перевіряє, наскільки готові до великої війни із Заходом не лише російські збройні сили, а й вся російська держава", - припустив Глава держави.

Порошенко: немає жодних ознак готовності Росії піти з Донбасу і Криму

Новини по темі