Мобільний додаток

Міністр соцполітики оприлюднив формулу розрахунку пенсій українців

5.09.2017 р., 19:21

Міністр соціальної політики Андрій Рева стверджує, що Пенсійна реформа дає можливість кожному дізнатися розмір власного пенсійного забезпечення.

Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

"Формула, по якій розраховуватимуть пенсії, не є складною, проте потрібно знати складові   цієї формули - кількість років страхового стажу та показник, пов'язаний з індивідуальною заробітною платою, які достатньо просто підставити у формулу та отримати в результаті розмір своєї пенсії", - пояснив Рева.

Якщо порахувати тривалість страхового стажу не є проблемою, то коефіцієнт заробітної плати вимагає окремої уваги, адже розмір зарплати працівника та середньої зарплати по країні змінювалися з часом, наголосив міністр.

Водночас Рева зазначив, що вирахувати самому цей коефіцієнт складно, проте можна звернутися до органів Пенсійного фонду, у розпорядженні яких є відповідні дані для кожного українця, та дізнатися, як саме збільшиться розмір пенсії після реформи.

Нагадаємо, формула розрахунку пенсійного забезпечення після Пенсійної реформи буде такою:

розмір пенсії = Сз х Ікз х Кс

де Сз - розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії; Ікз - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески - цю інформацію кожен може отримати у будь якому відділенні Пенсійного фонду); Кс - коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу.

Міністр соцполітики оприлюднив формулу розрахунку пенсій українців

Новини по темі