Мобільний додаток

Тереза Мей заплатить Євросоюзу за "Brexit"

3.09.2017 р., 17:35

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей має намір схвалити виплату так званого "рахунку за Brexit" Брюсселю у 54 мільярди євро (50 мільярдів фунтів стерлінгів) задля того, щоб врешті розпочати торгові переговори з ЄС.

Про це повідомляє "The Sunday Times" із посиланням на власні джерела.

"Британський уряд обговорює план виплат Брюсселю від 7,6 до 18,5 млрд євро на рік упродовж 3 років після виходу з ЄС, перш ніж припинить прямі виплати в казну Євросоюзу до проведення загальних виборів 2022 року", - йдеться у повідомленні.

За неофіційною інформацією, Брюссель вимагав від Лондона виплатити суму в 100 мільярдів євро, однак Британія до останнього відмовлялась. Позиція Лондона на переговорах із ЄС значно послабилась після того, як консерватори на чолі з Мей втратили абсолютну більшість у парламенті.

Прем'єр Британії збирається погодити виплати ЄС після партійної конференції консерваторів у жовтні. До цього часу плану не розголошують, остерігаючись критики, зокрема, євроскептиків, які виступають проти будь-яких виплат.

Нагадаємо, британська команда переговірників на чолі з Девідом Девісом вимагає правових роз'яснень від посадових осіб Брюсселя щодо плати за процес виходу з ЄС.

Тереза Мей заплатить Євросоюзу за "Brexit"

Новини по темі