Мобільний додаток

ЄС не дасть грошей на "стіну" між Угорщиною та Сербією

1.09.2017 р., 20:25

Єврокомісія відхилила запит Будапешта на відшкодування коштів, витрачених Угорщиною на будівництво огорожі на кордоні з Сербією.

Про це заявив речник Єврокомісії.

Він також наголосив, що європейська солідарність щодо кризи біженців - не вулиця з одностороннім рухом, і країни не можуть вимагати підтримки для охорони кордонів, водночас відмовляючись приймати біженців.

Нагадаємо, напередодні прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан надіслав президенту Єврокомісії Жану-Клоду Юнкеру листа, в якому вимагав від Брюсселя відшкодувати Будапешту близько 400 мільйонів євро. Їх було витрачено на будівництво огорожі на кордоні після початку кризи біженців, а також на навчання і роботу трьох тисяч прикордонників, які охороняють цю споруду.

За словами Орбана, Угорщина "захищає всю Європу від потоку нелегальних мігрантів", і проект обійшовся країні в понад 883 мільйони євро.

2015-го року до Угорщини прибули понад 400 тисяч біженців, які прагнули дістатися Західної Європи. Угорський уряд розпорядився спорудити паркан із колючим дротом на кордоні з Сербією, щоб зупинити потік. У квітні 2017 року завершилося будівництво другої лінії паркану.

ЄС не дасть грошей на "стіну" між Угорщиною та Сербією

Новини по темі