Мобільний додаток

Білоруські правоохоронці розшукують зниклого українця (Аудіо)

1.09.2017 р., 12:42

Міністерство закордонних справ Білорусі викликало українського дипломата Валерія Джигуна у відповідь на заяву заступника керівника зовнішньополітичного відомства України з питань євроінтеграції Олени Зеркаль щодо зникнення українця Павла Гриба.

З Мінська повідомляє наш власний кореспондент Павло Шаройко:

"Як зазначив прес-секретар МЗС Білорусі Дмитро Мирончик, з 29 серпня у відповідь на запит Посольства України правоохоронні органи республіки займаються розшуком українського громадянина Павла Гриба. Зібрана інформація узагальнюється і готується для передачі українській стороні.
        
Дмитро Мирончик зазначив, що люди, зникають з різних причин, і, якщо за 19-річним юнаком не встежили його батьки і влада власної країни, то, це ще не привід перекладати з хворої голови на здорову. Точно не по-партнерськи через добу після офіційного прохання про допомогу звинувачувати в чомусь країну, яка без її відома була вибрана місцем чи то романтичного побачення, чи то конспіративної зустрічі.
         
За словами Дмитра Мирончика, про неприйнятність подібних висловів і безперспективність погроз МЗС поінформувало радника-посланника Посольства України в Білорусі Валерія Джигуна.

Нагадаю, що 30 серпня заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що "Білорусь на словах поводиться як партнер, а насправді діє зовсім по-іншому".
        
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що має намір обговорити зі своїм білоруським колегою Володимиром Макєєм питання зникнення на території Білорусі Павла Гриба. Проте, наразі інформації про результати цієї розмови немає.

Як повідомлялося раніше, член громадської ради Державної прикордонної служби України Ігор Гриб заявив про зникнення свого 19-річного сина – Павла під час поїздки в Білорусь, де він мав зустрітись з дівчиною. Згодом з’ясувалось, що Павла Гриба розшукує ФСБ Росії за підозрою у терористичній діяльності".

З Мінська, Павло Шаройко, Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Білоруські правоохоронці розшукують зниклого українця (Аудіо)

Новини по темі