Мобільний додаток

Законопроект про реінтеграцію Донбасу визначить Росію агресором (Аудіо)

31.08.2017 р., 11:44

Нещодавно представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що у законопроекті про реінтеграцію Донбасу буде визначено, що Російська Федерація є країною-агресором по відношенню до України. Вона каже, що роботу над законопроектом вже завершено, документ погоджено з міжнародними партнерами і незабаром буде внесено на розгляд парламенту.
           
Як відреагувала на це Росія розповість кореспондент Роман Цимбалюк:
                        
"У Москві перша і основна реакція - показове здивування і прокльони на адресу України. Які тільки аргументи не використовувалися в Росії, щоб довести насамперед собі, що росіяни не окупанти, а велика нація-"миротворець".

У Раді Федерації вважають, що новим законом про Росію, як країну-агресор, увагу українців хочуть відвернути від внутрішніх проблем. У Держдумі зазначають, що ці ініціативи цитую "нелюдські" і вони для "внутрішнього користування", а їхня мета - обірвати останні зв'язки російського і українського народів. Кремлівські депутати говорять на цю тему так багато, що іноді плутаються і самі суперечать путінської мантрі про "один народ".
       
Далі в хід пішло, як звичайно, російське державне телебачення. Телеканал Росія-24 придумав нову вигадку - на рівні "розп'ятого слов'янського хлопчика" і "репресій проти снігурів". В їхній версії російської агресії "нє має" тому, що в Україні всі хочуть дострокових виборів, а президенту України потрібно запровадити воєнний стан, щоб заарештовувати опозиціонерів і садити їх в концентраційні табори.
     
Але якщо відкинути російське пропагандистське лушпиння, то на практиці справа зовсім в іншому. Дійсно, закон про реінтеграцію, а точніше про окуповані території давно назрів і навіть перезрів.

Для Кремля можливість продовжувати мучити громадян України на окупованому Донбасі - це самоствердження в своїх очах і можливість показати Заходу так би мовити "кузькіну мать". Йти із захоплених частин Донецької і Луганської областей Москва не збирається, а Тристоронню контактну групу буде використовувати, щоб нав'язати нескінченні і безрезультатні переговори.

Коли всі розсудливі сторони намагаються уникнути великої війни залишається назвати речі своїми іменами на папері – Росія-країна агресор".
        
Роман Цимбалюк з Москви для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Законопроект про реінтеграцію Донбасу визначить Росію агресором (Аудіо)

Новини по темі