Мобільний додаток

Північна Корея знову намагається грати м’язами (Аудіо)

30.08.2017 р., 19:15

Офіційний Пхеньян у чергове провів випробування міжконтинентальної балістичної ракети "Хвасон-12". Сама ракета пролетіла повз Японію, військові сили якої навіть не намагалися збити снаряд, що пішов помилковим маршрутом.

Рада безпеки ООН вже засудила такі дії Корейської народної демократичної республіки. Водночас лідер КНДР Кім Чен Ин вже встиг заявити, цитую, - "випробування, які відбулися – лише прелюдія до вогневого удару по військові базі США на  острові Гуам".

Тему досліджував Олександр Демченко:

"Своїми діями влада КНДР намагається передати адміністрації Дональда Трампа чіткий сигнал – офіційний Пхеньян хоче сісти за стіл перемовин із американцями та представниками Китаю і вирішити питання про існування Корейського півострова без участі своєї сусідки – Південної Кореї. Таку думку в ефірі Українського радіо висловив координатор міжнародних програм Школи політичної аналітики Петро Бурковський. Експерт вказує, що нав’язування такого формату переговорів, якого прагне Північна Корея, нагадує тактику російського агресора у перемовинах щодо України.

Нині влада КНДР погрожує США ударом по острову Гуам у Тихому океані, де розташована американська військова база. Дональд Трамп вже заявляв, що відповідь американської армії не забариться і вона буде жорсткою і дієвою. Водночас профільний журналіст Анатолій Максимов каже, що ракети КНДР навряд чи долетять до острову Гуам.

Нині влада Північної Кореї отримує фінансову та гуманітарну підтримку не лише від свого давнього союзника – Китаю, але й від Росії, - каже Петро Бурковський. Фахівець стверджує, що, втрутившись у цей конфлікт, Кремль намагається показати Пекіну, що в разі подальшого пересування на територію Російської Федерації, Росія спровокує кризу поблизу кордонів Китайської Республіки. Однак своїми діями Москва надсилає повідомлення і США. Продовжує Петро Бурковський.

Нагадаю, під час засідань Радбезу ООН представники Росії постійно наголошують на необхідності створення нового формату перемовин щодо врегулювання так званої кризи на Корейському півострові. А саме - залучення російських дипломатів до переговорного процесу".

Олександр Демченко. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Північна Корея знову намагається грати м’язами (Аудіо)

Новини по темі