Мобільний додаток

Радбез ООН схвалила заяву щодо КНДР (Аудіо)

30.08.2017 р., 10:30

Рада Безпеки ООН на своєму екстреному засіданні схвалила заяву, в якій засуджує останні ракетні випробування КНДР, зокрема запуск Північною Кореєю балістичної ракети, яка пролетіла над Японією і впала в Тихому океані.

З подробицями – наша кореспондентка в США Аліса Прожогіна:

"Заява одноголосно схвалена всіма 15 країнами-учасницями Ради Безпеки ООН, ініціаторами екстреного засідання якої виступили Японія, США і Південна Корея. У документі Радбез засудив запуск Пхеньяном балістичної ракети, який був проведений в ніч на вівторок, а також і численні запуски ракет, здійснені кількома днями раніше. "Цей зухвалий крок  є загрозою не тільки для регіону, а й для всіх держав - членів ООН", - йдеться в заяві.

Рада Безпеки ООН вимагає від КНДР "не проводити надалі ядерних випробувань і не здійснювати інших провокаційних дій, а також відмовитися від усіх запасів зброї масового ураження". Колективна заява країн-учасниць закликає Північну Корею зробити невідкладні кроки з метою зниження напруженості. Лідер КНДР Кім Чен Ин назвав останній ракетний пуск Північної Кореї "прелюдією" до нанесення Пхеньяном удару по американському острову Гуам, розташованому в Тихому океані.

Постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі заявила, що Сполучені Штати покладуть край незаконному поводженню Північної Кореї, яка порушила всі ухвалені раніше резолюції Ради Безпеки ООН і міжнародне право. За її словами, прийшов час Пхеньяну усвідомити "ту небезпеку, яку він створив для себе". "Ми закликаємо всі країни точно і невідкладно виконувати всі санкції, введені Радою Безпеки ООН щодо Північної Кореї", - сказала Ніккі Хейлі".

Аліса Прожогіна, США, для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Радбез ООН схвалила заяву щодо КНДР (Аудіо)

Новини по темі