Мобільний додаток

Росія перекрила рух суден через Керченську протоку (Аудіо)

28.08.2017 р., 19:15

Росія до 31 серпня перекрила рух суден через Керченську протоку. Окупаційна влада почала монтаж залізничної арки Керченського мосту, який, нагадаю, має з’єднати анексований Крим із територією Російської Федерації. У профільних українських відомствах заявляють: зведення арки може створити значні проблеми для функціонування українських портів. До того ж, таким чином Росія порушує міжнародне морське право. Докладніше – Олександр Демченко:

"Наразі Україна може спробувати через суд заблокувати дії Росії в Керченській протоці. Таку думку в коментарі Українському радіо висловив фахівець із міжнародного публічного права Віталій Набухотний. За його словами, нині це єдиний інструмент, яким може скористатися офіційний Київ. Експерт нагадав, що третейській суд у Гаазі нині розглядає відповідний позов, ініційований Україною у зв’язку із порушенням Росією Конвенції ООН із морського права 1982 року. Віталій Набухотний вважає, - єдине, що на цій стадії може заблокувати дії Росії у Керченській протоці, – рішення суду про тимчасові заходи.

Дії Росії у Керченській протоці не призведуть до зменшення вантажопотоку і не зможуть заблокувати Маріупольський порт, - вважає директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк. А ось тимчасове блокування самої протоки може ускладнити проходження іноземних суден в українські порти.

Міністерство закордонних справ України не вперше висловлюється проти дій Росії у Керченській протоці, які порушують морське право, обмежують морську навігацію.

Нагадаю, у травні минулого року українське МЗС направило російській стороні ноту протесту. Офіційний Київ засудив несанкціоноване зведення Керченського мосту і встановлення обмежень на рух суден. Проте окупант досі не відповів на це звернення".

Олександр Демченко. Українське радіо.

Прослухати репортаж

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Росія перекрила рух суден через Керченську протоку (Аудіо)

Новини по темі