Мобільний додаток

"Ракетний скандал" набирає обертів (Аудіо)

17.08.2017 р., 11:47

Після публікації газетою "Нью-Йорк Таймс"  статті про можливу передачу ракетних двигунів  з українського заводу "Південмаш" - Північній Кореї, Держдепартамент Сполучених Штатів  Америки виступив із заявою.

З подробицями далі - наша кореспондентка у США  Аліса Прожогіна:

"Заява Держдепартаменту США була зроблена у зв’язку з публікацією статті, в якій стверджувалося, що недавній значний прогрес Північної Кореї у створенні ракети дальнього радіусу дії, можливо, пов'язаний із закупівлею ракетних двигунів радянської розробки на заводах України. Автори статті посилаються на доповідь Майкла Еллемана з лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень, який стверджує, що північнокорейські ракети, які використовувалися в недавніх запусках, були зроблені на основі двигуна РД-250, який колись вироблявся на заводі "Південмаш" у місті Дніпро .

Глава прес-служби зовнішньополітичного відомства США Хезер Нойєрт заявила під час брифінгу для журналістів, що Україна має солідну репутацію в області нерозповсюдження зброї, зокрема, щодо КНДР, - заявила речниця Держдепартаменту. - Ми підтримуємо хороші, міцні відносини з Україною".
Нойєрт, втім, не відкинула висновки експертної доповіді і була стримана в її оцінках. Вона зауважила, що відомство утримується від коментування доповідей, які носять розвідувальний характер. "Якби було так як воно представлено в доповіді, то ми б поставилися до цієї проблеми дуже серйозно", - відповіла глава прес-служби Держдепу.

Американське розвідувальне співтовариство також спробувало вивести Україну з-під підозр. "За нашими даними, Північна Корея не залежить від імпорту двигунів, - заявив агентству Reuters співробітник американської розвідки на умовах анонімності. - За нашими оцінками, вони здатні виробляти двигуни самостійно".

За словами Джеффрі Льюїса, директора програми з нерозповсюдження інституту стратегічних досліджень в Монтереї, штат Каліфорнія, його дослідницька група провела незалежні виміри на тих же фотографіях, які фігурують в доповіді інституту, і дійшли висновку, що зображені на них об'єкти мають різні розміри. На думку групи, двигуни північнокорейської міжконтинентальної ракети, ймовірно, були зібрані в КНДР".

Аліса Прожогіна, США, для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

"Ракетний скандал" набирає обертів (Аудіо)

Новини по темі