Мобільний додаток

Влада Сербії запровадила відповідальність за відмову від вакцинації (Аудіо)

16.08.2017 р., 13:26

Батьки дошкільнят у Сербії  - дедалі частіше відмовляються щеплювати своїх малюків. Із небезпечною тенденцією влада бореться, запроваджуючи адміністративні покарання.
 
Чому окремі батьки виступають проти вакцин і чим це їм загрожує - дізнавалася наша кореспондентка у Белграді  Ірина Джамич:

"Лише кожна четверта дитина у Сербії за останні півроку була вакцинована проти кору, свинки та краснухи. Епідеміологи б"ють на сполох – якщо так піде і далі, то не виключені спалахи небезпечних хвороб.
 
Лікарі пояснюють, це активною пропагандою, так званих, антивакциністів, які поширюють теорію про те, що імунізація є причиною аутизму у дітей. Дарма, що її вже давно спростували, а автора псевдодослідження, доктора Вейкфілда позбавили ліцензії. Також противники щеплень вважають, що в них вже не має сенсу - хвороби, проти яких вони спрямовані, зникли.

Фахівці ж відповідають, що позбутися недуг вдалося саме завдяки масовим щепленням, однак як тільки вакцинованого населення стане менше  95%, так званий колективний імунітет зникає, натомість з"являється загроза епідемії.

Аби запобігти можливому поширенню хвороб, влада Сербії ще торік запровадила відповідальність за відмову від вакцинації, зробивши щеплення обов"язковими. Нині, в адміністративному суді розглядається понад 200 справ щодо вакцинації, а в двадцяти випадках - батьків визнали винними у порушенні права дитини на захист від небезпечних хвороб. Більшість з них отримали попередження, а трьом виписали штраф, який відповідно до закону країни становить від 200 до 1000 Євро".

Ірина Джамич, Сербія, для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

 Влада Сербії запровадила відповідальність за відмову від вакцинації (Аудіо)

Новини по темі