Мобільний додаток

Керівництво НАЗК звітує про перший рік роботи (Аудіо)

15.08.2017 р., 19:35

Рік тому офіційно запрацювало Національне агентство з питань запобігання корупції. Про результати його роботи сьогодні відзвітувала керівник відомства Наталія Корчак. За її словами, НАЗК складало в середньому по одному адмінпротоколу щодо корупційних ризиків щодня. За результатами перевірок 80 осіб було притягнуто до кримінальної відповідальності. Водночас, на думку експертів, перевірка шляхів збагачення посадовців здійснюється повільно, а боротьба із політичною корупцією фактично не ведеться.

Докладніше – Віолетта Карлащук:

"Понад 23 тисячі звернень про корупцію  надійшло до НАЗК, - повідомила керівник Нацагентства Наталія Корчак. За її словами, нині розпочато перевірки щодо 244-х суб’єктів електронного декларування, утім повністю проведено лише 39 перевірок.

З усіх протоколів, підготовлених агентством за результатами електронного декларування та фінансових звітів політичних партій,  більшість стосується дрібних чиновників, і лише чотири – високопосадовців, - додає голова Наглядової Ради при НАЗК Віктор  Таран. За його словами, коли торік створювалося Нацагенство, суспільство сподівалося, що розпочнеться боротьба з політичною корупцією, однак цього досі немає, - як він вважає, через повільну роботу відомства. Щоб прискорити перевірку електронних декларацій та подання протоколів до суду, варто було б відкрити територіальні представництва НАЗК, - вважає Віктор Таран.

Система перевірок електронних декларацій досі не автоматизована, а тому верифікація здійснюється фактично вручну - додає у свою чергу координатор коаліції "Декларації під контролем" Олександра Дрік. На її думку, за рік роботи НАЗК так і не стало незалежним антикорупційним  органом.

Додам, на одному з найближчих засідань Нацагентство планує перевірити електронну декларацію Президента Петра Порошенка".

Віолетта Карлащук, Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Керівництво НАЗК звітує про перший рік роботи (Аудіо)

Новини по темі