Мобільний додаток

Журналістів Туреччини масово арештовують

10.08.2017 р., 16:20

Турецька поліція провела арешти серед представників ЗМІ під час своїх чергових рейдів. Повідомляється про 35 ордерів на арешт.

Про це повідомляють Українські новини.

Під час чергових рейдів в Стамбулі турецька поліція провела численні арешти серед представників ЗМІ. Під арешт вже потрапили дев'ять журналістів. Серед арештованих знаходиться і редактор критичної до уряду газети Birgün. Ордери на арешт було видано на 35 співробітників турецьких ЗМІ.

Зазначимо, що журналістам закидають причетність до руху, пов'язаного з ісламським проповідником Фетхуллахом Гюленом, якого турецька влади звинувачує у спробі державного перевороту в липні 2016 року. Журналістів також звинувачують у використанні служби ByLock Messenger, де вони нібито обговорювали підготовку путчу.

Нагадаємо, через спроби державного перевороту в минулому році турецька власта посилила переслідування можливих послідовників Гюлена. За це тисячі людей були арештовані, численні ЗМІ закриті, більше 100 тисяч державних службовців були звільнені з роботи.

Всього в тюрмах Туреччини знаходиться близько 160 журналістів та представників медіа. Серед них Деніз Юджель (Deniz Yucel), кореспондент німецької газети Die Welt, якого звинувачують у причетності до тероризму.

Новини по темі