Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

В Єрусалимі тривають сутички біля Храмової гори (Аудіо)

28.07.2017 р., 17:16

Посол Ізраїлю в Йорданії не зможе повернутися в Амман, доки ізраїльський суд не винесе своє рішення стосовно дій охоронця дипломатичної місії, який убив двох йорданців у відповідь на озброєний напад. Тим часом в Єрусалимі тривають сутички арабів та поліції біля Храмової гори.

Розповідає наша кореспондентка в єврейській державі Світлана Глаз:

"Йорданська газета "Аль-Рад" з посиланням на інформовані джерела, повідомила, що посол Ізраїлю Ейнат Шлайн не зможе повернутися до Аммана, доки Хашимітське королівстко  не отримає гарантій, що ізраїльський охоронець, який убив двох йорданців у відповідь на озброєний напад, буде притягнутий до відповідальності ізраїльськими органами  правосуддя. Інцидент стався на арендованій квартирі дипломата в Аммані кілька днів тому. Після нього вся дипломатична місія повернулася додому.  Обурення в королівстві викликали і фотографії зустрічі прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаніягу з охоронцем посольства. На їхню думку, глава уряду висловив підтримку холоднокровному вбивству їхніх співгромадян.

Ізраїльські слідчі допитали охоронця і за його словами, не було ніякого конфлікту, який би передував нападу і про який повідомляли йорданські ЗМІ. У свою чергу сайт Ynet, пише, що Ізраїль не обіцяв віддати  охоронця до суду, але проведе всебічне розслідування інциденту і результати будуть передані уряду Йорданії. Король країни Абдалла Другий закликав палестинського лідера Махмуда Аббаса сприяти зменшенню напруженості навколо Храмової гори і зауважив, що  палестинці повинні визнати історичний і юридичний статус цього місця. Монарх королівства продовжує контакти з Ізраїлем аби вирішити кризу на Храмовій горі. Нинішня п’ятниця оголошена палестинцями днем гніву, а Бін»ямін Нетаніягу після консультації з міністрами дав вказівку направити до Єрусалима підрозділи спеціальних військ МАГАВ".

Світлана Глаз, з Ізраїлю, для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

В Єрусалимі тривають сутички біля Храмової гори (Аудіо)

Новини по темі