Мобільний додаток

Український військовий Віталій Марків залишиться під вартою до вересня

18.07.2017 р., 11:53

Розгляд судової справи арештованого в Італії українського військовослужбовця Віталія Марківа продовжать у вересні, а до того часу він залишається у в'язниці.  Про це повідомив  напередодні адвокат військового за підсумками допиту Марківа, якого 30 червня арештували у Болоньї  за підозрою в умисному убивстві  італійського фотографа на Донбасі три роки тому.

З подробицями наша італійська кореспондентка Наталія Жеревчук:
      
"Під час шестигодинного допиту сторона захисту заявила про невинуватість підозрюваного і відсутність прямих доказів його причетності до факту загибелі італійського фоторепортера. Як пояснив суддям адвокат затриманого, по-перше, Віталій Марків перебував на місці події як солдат і не міг ухвалювати рішень про ту чи іншу воєнну дію, по-друге, з матеріалів справи наочно не можна оцінити  на якій відстані від іноземних журналістів перебував Марків, у якого до того ж не було міномету, що засвідчують документи, надані ке рівництвом Національної гвардії України. Як відомо, сторона обвинувачення стверджує, що український солдат застрелив італійця Андреа Роккеллі саме з мінометної зброї 24 травня 2014 року поблизу Слов'янська Донецької області, на той час окупованого проросійськими сепаратистами.

Сторона захисту концентрується нині на отриманні дозволу від прокуратури міста Павія, щоб допитати свідків в Україні та відвідати місце подій на Донбасі. У разі позитивної відповіді прокуратури, поїздка до України може відбутися  наприкінці літа, прогнозує адвокат Віталія Марківа. Аналізуючи перебіг судової справи, захисник українця Раффаеле делла Валле вважає завчасним порушувати  питання про вибір запобіжного заходу для підзахисного, бо  правник не бачить наразі перспектив для позитивної відповіді суду на можливе прохання відпустити Марківа під домашній арешт.

У понеділок після допиту підозрювного вдруге відвідали консульські посадові особи, і кажуть, що умови його перебування задовільні, він читає, відвідує спортзал, психологічний стан – нормальний. У вівторок вперше військовослужбовця мають відвідати родичі. За даними  дипломатичних джерел, найближчим часом Віталія Марківа можуть перевести до іншої в»язниці. Розгляд судової справи по суті почнеться, ймовірно, у вересні, інформують дипломати".

Наталія Жеревчук, Рим, для Українського радіо.

Прослухати репортаж

Український військовий Віталій Марків залишиться під вартою до вересня

Новини по темі